Израснах с музиката на Destiny’s Child и беше много тъжно, когато групата се разпадна. Винаги края на нещо е начало на друго по-добро. Това беше момента, когато Бионсе, не само продължи с пълна сила напред, но постигна невиждани върхове, не само в професионалното си развитие, но и като човек, защитаващ различни социални каузи. Доказа, че не е само брилянтен артист и творец, но и застъпник на правата на жените и на хората с различен цвят на кожата. Кой е по-достоен да бъде на “The September Issue” от нея? Бионсе, наред със силни, доказали се и работещи в полза на обществото известни жени като Елизабет Тейлър, Арета Франклин, Анджелина Джоли, Джанет Джаксън, Джесика Алба, Амбър Валета, Джина Родригес, Кристина Агилера, Луси Лиу, Алиша Кийс и много други е повече от достоен модел за подражание!
От другата страна на историята съм аз. В последните пет години хората ме припознават като фотограф, артист, инициатор и участник в редица благотворителни кампании. Всъщност, по образование съм музикант с профил класическо пеене и пиано. Бионсе започва своята музикална кариера като солист в хора на St. John’s United Methodist Church в Хюстън Тексас, за да достигне до най-високоплатената жена в развлекателната индустрия. За мен, обаче, музиката се превърна в хоби. Мястото, където можете да ме чуете е в църковния хор на Christian Center Burgas.
В историята има и новина. А тя е, че този септември отварям свое фотостудио и в София. Вярвам, че човек трябва непрестанно да се предизвиква, за да се развива. Както Бионсе не спира да се променя и расте като професионалист, така и аз, но с много по-скромни стъпки преследвам мечтите си. Вярвам, че в живота няма нищо случайно.
В деня когато VOGUE публикуваха новината за тазгодишното си септемврийско издание и показаха корицата, с екипа ми се вдъхновихме да пресъздадем визията й. Това е революционна за представите на хората корица. Не само, че е първата от 126-годишната история на списанието, която е заснета от афроамерикански фотограф, но и защото чрез нея Бионсе разчупва дългогодишни културни и социални стереотипи.
С голяма страст и вдъхновение, екипът ми започна подготовка по реализиране на идеята. Анализирахме в детайли кадъра, разпределихме задачите и започнахме работа по подготовката. Намерихме шивач луд като нас, който се нави за отрицателно време да създаде копие, до колкото е възможно, на роклята на Gucci. Любимите ми стилисти от Room88 с творчески хъс се впускаха в предизвикателството да пресъздадат максимално точно и бързо короната от цветя на Phil John Perry.
Най-голямото предизвикателство за мен като фотограф, в целия проект, бе да изляза от обичайната си роля зад обектива и да застана пред него в ролята на модел. Изключително благодарна съм на Звезди Патаре, която успя по най-елегантния начин да ме предразположи, за да направи перфектния кадър.
В спецификата на снимката е от огромно значение локацията за заснемане. За абсолютно точното пресъздаване на кадъра, ни бе необходима ниска слънчева светлина с остра сянка, каквото имаме обикновено 10-тина минути преди залез. Първоначалното място, което бяхме избрали се оказа, че не е най-подходящото. В последния момент, два часа преди залез слънце, нашият Facility Manager успя да открие Мястото. На входа на Варна, на фона на интензивния трафик и любопитните погледи, сред прашния въздух и изтичащото време, с което разполагахме (защото слънцето бързаше към своя залез) – успяхме да направим идеалния кадър.
Dare to transform се появи толкова неочаквано, колкото и решението да направим септемврийската корица на модната библия. Говоря в трето лице, защото това е съвместна идея на мен и мой много добър приятел. Идеята за този тип превъплъщения е на повече от година. За това време разработихме няколко различни образа, които ще започнем да представяме от началото на следващата година.